прашина | Кафе пауза

Отстранете ја прашината брзо и лесно: Користете го овој трик од Тик-Ток за вашиот дом да биде чист

Иако не постои начин целосно да се отстрани засекогаш, постојат трикови со кои прашината нема за кратко време повторно да се наталожи на површините во домот.

Едноставен трик како да ја отстраните досадната прашина што останува откако ќе ја исчистите куќата со метла и ѓубралник

Ако некогаш сте се обиделе да ги исчистите трошките со метла и ѓубралник, тогаш веројатно знаете дека секогаш има тенка линија прашина што не можете да ја отстраните.

Идеална за чистење: Мрсната хартија може да спречи собирање прашина

Сите сакаме трикови за чистење кои ги олеснуваат обврските низ домот, а овој ќе ви заштеди време кога бришете прашина, особено на тешко достапните места.

Како правилно да ги бришете површините во домот?

Темелното чистење на вашиот дом е многу важно за време на пандемијата, но дали знаевте дека можете да ги направите површините повалкани во зависност од тоа како ги бришете?

Како да се собира помалку прашина во домот?

Ако веќе сте се потрудиле да ја исчистите куќата од прашина, тогаш треба да внимавате на некои работи за да помине повеќе време пред таа повторно да се наталожи.

Не можете да се ослободите од прашината во вашиот дом? Пробајте со овие едноставни трикови!

Дали понекогаш бришењето прашина ви изгледа како залудно чистење на домот?

Не се користи само за облека: 5 алтернативни начини на кои можете да го употребите омекнувачот

5 алтернативни начини на кои можете да го употребите, а за кои сигурно досега не сте знаеле.

5 одлични трикови за справување со прашината во домот

За чистењето да ви биде поефикасно и за домот подолго да ви останува чист по „генералката“, почнете да ги применувате следниве 5 едноставни трикови, кои многу помагаат.

Лошата страна на клима уредите

Tреба да се знае дека климатизерите со себе носат и опасност, која најчесто произлегува од нерационално наместена температура и од неправилно одржување...

Кога уметниците порачуваат „Испери ме!“

Тогаш автомобилите се претвораат во подвижни галерии, барем оние до кои ќе дојде Американецот Скот Вејд.
Датум: 07 мај 2012
, Автор:

„Старомодни“ портрети насликани со еден куп прашина

Потребен е навистина исклучително креативен ум, за да се смисли ваква техника на создавање слики во старомоден стил. Инвентивната артистка Алисон Кортсон создава слики користејќи прашина...
12