посно | Кафе пауза

Солени пченкарни стапчиња: Здрава закуска за посните денови

Ако баравте лесен рецепт за посните денови, овие солени пченкарни стапчиња се одличен избор.

Рецепти за посни торти што не се печат

Постот не мора да биде монотон, но за да направите нешто посно, треба да се потрудите малку повеќе за да направите совршен спој на намирниците што ги имате на располагање.

Рецепт за посни крофни со шлаг

Погледнете го овој рецепт наменет за гурманите и за љубителите на благо што мора да ја пробаат оваа варијанта на посни крофни со шлаг.

Рецепт за посните денови: Салата со туна и пченка

Погледнете го овој рецепт како да направите прекрасна посна салата што ќе ве воодушеви со своите раскошни бои и вкусови.

Рецепт на денот: Посна мусака

Погледнете како да го направите овој ручек што е идеален за посните денови и е толку вкусен што ќе ве натера да си ги излижете прстите.

Брз и лесен десерт: Посни бомбици со суво овошје

Одличен брз рецепт со кој ќе направите посни колачиња што ќе им се допаднат на сите.

Посен колач од јаболка и ореви

Доколку ги следите велигденските пости но немате идеја за десерт, овој колач е совршен за вас.

5 одлични рецепти без масло за оние кои постат

Доколку оваа година одлучивте да постите, имаме неколку одлични рецепти за вас.

Здрава и посна чорба со спанаќ

Пробајте го овој стар рецепт за посна чорба која е совршена за студените зимски денови.

Неизоставен дел од бадниковата вечер: Стар рецепт за посна божиќна погача

Погачата можете да ја ставите на централното место на вашата трпеза и можете да ја украсите со суви сливи, кајсии и ореви.

Експлозија на вкусови: Посни чоколадни бомбици од само 5 состојки

За денешната трпеза ви ги предлагаме овие чоколадни бомбици, за кои се потребно само 5 состојки, од кои 2 се зачини.
12