13 декември 2019 | Кафе пауза

Дали сте ја испробале најсилната, најбрзата и најефикасната техника за справување со емоционалните трауми?

Траумата е ментално нарушување што се јавува како резултат на сериозен, вознемирувачки настан и таа нè спречува да живееме исполнет и среќен живот.

Фотографии од поларни мечки направени во дивина

Фотографот Дејвид Хемингс со години го фотографира животинскиот свет, а неговите најнезаборавни моменти се средбите со мајките поларни мечки и нивните младенчиња што се стари само неколку недели.

Рецепт за посните денови: Салата со туна и пченка

Погледнете го овој рецепт како да направите прекрасна посна салата што ќе ве воодушеви со своите раскошни бои и вкусови.

Зошто најголемиот број од седиштата во авионите се сини?

Додека се обидувате да го пронајдете вашето седиште најверојатно ќе забележите дека седиштата во авионот се сини.

9 божиќни филмови што ќе ви го стоплат срцето за време на ладните вечери

Ако веќе ви е здодевно да ги гледате истите филмови секоја година, погледнете ја оваа листа со божиќни филмови што најверојатно не сте ги гледале или можеби сте заборавиле на нив.

Вашата облека се стеснила при перењето? Еве како да ја раширите на најлесен начин

Не се сите надежи изгубени ако вашето омилено парче облека се стесни при перењето. Не е толку тешко да ја вратите вашата облека во својата оригинална големина.

Дали го работите тоа што го сакате? Еве како да откриете која е вашата работа од соништата

Велат дека кога ќе го пронајдете она што вистински уживате да го правите, никогаш нема да имате чувство дека работите.

Немојте да се замерувате со овие хороскопски знаци затоа што ве чека ладна одмазда

Овие хороскопски знаци се луѓе кои, кога се шегувате на нивна сметка, кисело се насмевнуваат, се лутат за најмала ситница и потоа се одмаздуваат кога најмалку очекувате.

Модна инспирација: 5 предлози како да го комбинирате коженото здолниште

Сите дами се луди по впечатливото кожено здолниште, а со ова парче облека вашиот стајлинг нема да остане незабелажан.

Воздухот во домот може да биде од 2 до 5 пати позагаден од надворешниот воздух

Отстранете до 99,97% од загадувањето во вашиот дом - со Philips прочистувачите на воздух!
Датум: 13 дек 2019
, Автор: