17 декември 2019 | Кафе пауза

Постојано ви се повторува некоја ситуација? Научете ја лекцијата еднаш засекогаш!

Кога некое однесување станува шаблон чие повторување предизвикува болни и мачни емоции кај вас, имајте на ум дека тоа е нешто што вообичаено се нарекува животна лекција!

Рецепт за посни крофни со шлаг

Погледнете го овој рецепт наменет за гурманите и за љубителите на благо што мора да ја пробаат оваа варијанта на посни крофни со шлаг.

5 фризури од 90-тите што ќе се носат оваа зима

Како што се менуваат сезоните, така се менува и модата, па погледнете кои фризури ќе бидат во тренд оваа зима.

10 интересни факти за костените

Костените често се составен дел од нашата празнична трпеза, особено за Бадник, а тоа е сигурно поврзано со неговата симболика.

Бајковити места што вреди да ги посетите оваа зима

Ако планирате да патувате оваа зима, постојат многу дестинации што имаат пејзажи што го одземаат здивот, па погледнете кои се местата кои ќе ве маѓепсаат со својата природна зимска убавина.

Народни верувања: Еве како не смеете да влезете во Новата година

Долгата традиција на славење Нова година донесе и многу суеверија, а некои сè уште постојат и денес.

Исхрана според хороскопските знаци: Огнени знаци

Може ли астрологијата да ви помогне во пронаоѓањето на правилната исхрана за вас и така да ви даде нова надеж во борбата против вишокот килограми и проблемите со дигестивниот систем?

Страв од билансот на сметката или страв од мерење на тежината?

Современиот начин на живот со себе носи развој на некои нови нови стравови, така што некои личности се плашат од губење на податоци, а други имаат страв да се качат на вага.

Која песна треба да ви биде химна оваа зима според хороскопскиот знак?

И покрај тоа што вие и вашиот партнер може веднаш да се согласите која мелодија ќе ја одбележи оваа зима, не е страшно да побарате малку помош од астрологијата.