полна месечина | Кафе пауза

Полна Месечина во Овен: Време е за пресврт!

Денес го имаме феноменот на полна месечина во Овен, па проверете какви промени ќе ни донесе.

Полната месечина на 24 јули ги носи овие важни промени

Полната Месечина во Водолија ќе ни донесе бран промени, добра енергија и вибрации кои ќе нè доведат до духовно заздравување.

Како да ја преживеете полната месечина на 24 јуни?

Полната месечина во Јарец ќе заблеска на 24 јуни, што претставува одлична можност за личен развој, проширување на знаењето, успех и ослободување од емоционалниот товар.

Што нè очекува за време на полната месечина во Јарец на 24 јуни?

Можни се тензии, конфликти и кризи, но месечевата енергија ќе ви даде емоционална сила и зголемена интуиција за надминување на сите пречки и предизвици.

Затемнување и полна месечина: Што ги очекува сите хороскопски знаци?

Полната месечина и целосното затемнување ќе се случат на 26 мај, а тоа најмногу ќе влијае врз Стрелците, Близнаците, Рибите и Девиците.

Розовата полна месечина носи предизвици за овие 3 хороскопски знаци

Оваа полна месечина ќе влијае на вашите емоции, мистериозни тајни и најдлабоки желби, а најлошо влијание ќе има врз овие 3 хороскопски знаци.

3 хороскопски знаци врз кои розовата полна месечина ќе има најголемо влијание

Влијанието на розовата супермесечина на 27 април ќе биде интензивно и ќе донесе турбуленции, но овие 3 хороскопски знаци ги очекуваат голема среќа и многу промени.

Полната месечина им носи многу среќа на овие 3 хороскопски знаци

Првата полна месечина оваа пролет нè очекува на 28 март и ни ја носи убавината на животот преку свеста за рамнотежа и компромис.

Полната месечина во Девица ќе влијае најмногу врз овие 3 хороскопски знаци

Овој период е идеален да се ослободите од лошите навики и од емотивниот багаж и да се соочите со некои лични предизвици.

Новите истражувања откриваат дали полната месечина навистина влијае на квалитетот на сонот

Тврдењето дека полната месечина влијае на однесувањето на човекот и на квалитетот на спиењето се пренесува од колено на колено.

4 хороскопски знаци врз кои полната месечина во јануари ќе има најголемо влијание

Полната месечина ќе изгрее на 28 јануари и сите ќе го почувствуваат нејзиниот интензитет, но хороскопските знаци кои ќе бидат најмногу погодени ги очекуваат големи промени.