Уметничка прави неверојатни дезени на кора од пити што ќе посакате да ги пробате веднаш

Елвира Сајфутјарова е доктор на науки по хемија и е родена во Русија, но сега живее во САД. Освен што е научник, Елвира е и креативен пекар.

Рецепт на денот: Пита од шпагети

Питата од шпагети можеби е измислена од Италијанците, но веројатно од оние кои живеат во Америка. Вистинските Италијанци тврдат дека никогаш не би ги приготвиле своите традиционални тестенини на ваков начин.

Тиропита за појадок или вечера: Грчка пита со сирење

Ова е едноставен и вкусен рецепт со кој ќе ги воодушевите вашите најблиски.

„Чоколадна кростата“ – италијански класичен десерт кој ќе ве воодушеви со вкусот

Ова е еден од класичните десерти на италијанската кујна, а начинот на подготовка е навистина едноставен.

Специјалитет на денот: Пита во форма на полнети палачинки

Погледнете го овој рецепт како да направите пита во форма на полнети солени палачинки.

Многу едноставен рецепт: Крцкави полжави со зелка

Иако оваа пита е во форма на полжав, таа се прави многу лесно и многу брзо.

Рецепт на денот: Пита со павлака и сирење

Погледнете го овој рецепт како да направите пита со павлака и сирење без кора што ќе ве освои со својот фантастичен вкус.

Пита со праски и цимет – рајско слатко задоволство

Сакате да подготвите еден интересен десерт овој викенд? Оваа пита со праски се прави лесно, а само едно залче ќе ве однесе во рајот.
Датум: 13 сеп 2019
, Автор:

Сочна пита со боровинки

Оваа крцкава, а истовремено сочна пита од боровинки ќе стане вашиот омилен десерт.

Домашна пита со овошје

Оваа сочна и слатка пита оди одлично со првото утринско кафе, но уште подобро со второто или третото.

Мини питички со печурки за мрзливите гурмани

Брз рецепт што ќе ги задоволи сите ваши сетила!

„Мрзлива“ пита од кајсии со неверојатен вкус

Ова е десерт што никогаш нема да ве разочара!
12