парфеми | Кафе пауза

10 парфеми што ќе ве потсетуваат на мирисот на море

Во лето се носат полесни и посвежи парфеми, а овие десет парфеми ќе ве потсетуваат на море, на лето и на чувство на безгрижност и слобода во текот на летните месеци.

Какви женски фризури, парфеми, долна облека и маникир сакаат мажите?

Според статистичките податоци, ретко со случува мажите да бидат конзервативци, но понекогаш нема да можете ни да претпоставите што мислат тие за вашиот изглед.

9 едноставни начини да ги препознаете неоригиналните парфеми уште пред да ги купите

И покрај тоа што постојат големи шанси дека ќе наидете на неоригинален парфем додека разгледувате низ полиците на маркетите, повеќето од луѓето не знаат како да ги препознаат добро направените копии.

Прв впечаток: 5 ситници кои даваат негативна слика за вас

Пред да одите на некаква средба, размислете и за вашиот изглед и однесување, бидејќи тие кажуваат многу за вас уште пред да почнете да зборувате.

Пронајдете го совршениот парфем за секој хороскопски знак: Какви мириси сака секој од нив?

Ако му верувате на хороскопскиот знак околу љубовниот живот, тогаш зошто не би му верувале и за парфемите?

7 парфеми идеални за оваа есен

Време е да се заљубите во длабоките, сензуални и потешки мириси кои се карактеристични за поладниот дел од годината.

Најдобрите машки летни парфеми за 2013 година

Доколку сè уште не сте се одлучиле каков парфем ќе користите ова лето, оваа листа на машки парфеми кои се хит за оваа сезона ќе ви помогне да бидете спремни кога ќе појдете на шопинг.

Парфем креиран од 1.400 други парфеми

Можете ли да замислите како тој би можел да мириса?

Женски парфеми кои ја одбележаа 2012 година

Коко Шанел сметаше дека жената без парфем е жена без иднина. Некогаш од жената се очекувало да поседува сопствена уникатна мирисна нота, но во денешно време парфемите се третираат повеќе како модни додатоци.
Датум: 10 фев 2013
, Автор:

Дали би сакале да мирисате како славните личности?

Кога во 1991 година се појави парфемот на Елизабет Тејлор, „Бели дијаманти“, тој брзо стана најпродаван парфем. Доколку и вие сакате да мирисате како славните личности, ова се најновите парфеми кои ѕвездите ги создадоа за вас.
Датум: 07 окт 2012

Парфеми инспирирани од модните икони

Во денешно време има многу парфеми со потпис на славните личности, но ако барате класика, пробајте ги безвремените парфеми инспирирани од легендарните модни икони.
Датум: 29 мај 2012

„Жешки“ парфеми за Св. Валентин

Денот на вљубените само што не дошол, а вие немате никаква идеја што да ѝ поклоните на вашата партнерка? Ангелите на „Victoria’s secret“ се токму тука за вас!
Датум: 05 фев 2012
, Автор:
12