7 парфеми идеални за оваа есен

7 парфеми идеални за оваа есен

Оваа есен е полна со новитети кога станува збор за парфемите. Време е да се заљубите во длабоките, сензуални и потешки мириси кои се карактеристични за поладниот дел од годината.Седум парфеми идеални за оваа есен

1. Anna Sui – La Vie De Boheme

Овој парфем е креација полна со елеганција и креативност. Доколку сте креативна и слободоумна личност, можеби ќе ви се допадне мешавината од цветни, овошни и ноти на дрво. Во парфемот доминираат турската ружа, божурот и крушката.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар