10 парфеми што ќе ве потсетуваат на мирисот на море

10 парфеми што ќе ве потсетуваат на мирисот на море

Во лето се носат полесни и посвежи парфеми, а овие десет парфеми ќе ве потсетуваат на море, на лето и на чувство на безгрижност и слобода во текот на летните месеци.

1. „Light Blue Dreaming in Portofino“ – Долче и Габана

10 парфеми што ќе ве потсетуваат на мирисот на море

2. „Summer“ – CK One

10 парфеми што ќе ве потсетуваат на мирисот на море

3. „Brittany Breeze“ – Lubin

10 парфеми што ќе ве потсетуваат на мирисот на море

4. „Sea & Sun in Cadaques“ – Салвадор Дали

10 парфеми што ќе ве потсетуваат на мирисот на море

5. „Perceive EdP“ – Авон

10 парфеми што ќе ве потсетуваат на мирисот на море

6. „Eau des Merveilles Bleue“ – Хермес

10 парфеми што ќе ве потсетуваат на мирисот на море

7. „Eau de Star“ – Тиери Муглер

10 парфеми што ќе ве потсетуваат на мирисот на море

8. „Costa Azzurra“ – Том Форд

10 парфеми што ќе ве потсетуваат на мирисот на море

9. „Cool Water Pure Pacific“ – Давидоф

10 парфеми што ќе ве потсетуваат на мирисот на море

10. „Aqua Allegoria Lys Soleia“ – Герлајн

10 парфеми што ќе ве потсетуваат на мирисот на море

Прочитајте какви женски фризури, парфеми, долна облека и маникир сакаат мажите.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар