оштетување | Кафе пауза

3 работи што никогаш не треба да ги чистите со хартиена крпа

Хартиените крпи се производ што се наоѓа во речиси секоја кујна и домаќинките ги користат за чистење на речиси сите површини.

7 секојдневни навики што ги уништуваат вашите нокти

Вашите нокти можат да ја откријат состојбата на целокупното здравје, а ако не се грижите добро за себе, тие ќе го покажат тоа.

10 секојдневни навики што ја уништуваат вашата кожата

Иако вашиот изглед е донекаде генетски, она што е фасцинантно е дека 90% од тоа како кожата старее зависи од вас и од вашата рутина за нега на кожата.

7 секојдневни навики што ја уништуваат вашата коса

Иако можеби користите скап шампон, вашата коса сепак не изгледа најдобро, па можеби ќе сакате да ја промените рутината за нега на коса.

Како да ги решите проблемите со видот?

Видот ослабува кај сите луѓе со текот на годините, но наглите промени можат да укажат на нешто посериозно, како што се оштетување на рожницата, на леќата или на оптичкиот нерв.

4 работи што го уништуваат вашиот омилен накит

Секоја жена има парче накит што многу го сака и често го носи. Меѓутоа, треба да внимавате на накитот и да имате предвид кои работи го уништуваат.

10 навики со кои им штетите на вашите бубрези

Како едни од најважните органи, бубрезите бараат посебно внимание.

Озборувањето може да предизвика негативни последици на вашето тело

Наредниот пат кога ќе почнете да озборувате, застанете еден момент, помислете како звучат тие непријатни зборови и потсетете се дека секој има право да го живее својот живот.

Чувајте го вашиот црн дроб: Еве што најмногу го уништува, а со што можете да го обновите!

Не дозволувајте тој да создаде хаос во вашиот организам, па затоа заштитете го на време!

Девојки, избегнувајте ги овие навики што ја оштетуваат вашата коса

Повеќето жени се исплашени од помислата дека ќе почнат да ја губат својата коса, но многумина од нив секојдневно прават работи што водат токму кон тоа.

Дами, никогаш не правете ги овие работи на вашите гради!

Градите се еден од најделикатните делови на женското тело.

Најголемите грешки кои сите ги правиме кога станува збор за очилата за сонце

Честопати забораваме дека треба добро да се грижиме за нив доколку не сакаме да се оштетат.
12