5 модели на очила за сонце кои ќе бидат вистински хит летово

Големо враќање на моделите на очила за сонце кои сакавме да ги „украдеме“ од нашите мајки кога бевме деца.

Најчести грешки при купување очила за сонце

Не се сите очила за сонце добри, а ниту цената не е секогаш мерило за нивниот квалитет.

Најголемите грешки кои сите ги правиме кога станува збор за очилата за сонце

Честопати забораваме дека треба добро да се грижиме за нив доколку не сакаме да се оштетат.

Пронајдете ги идеалните очила за сонце според вашиот хороскопски знак

Сите хороскопски знаци имаат различен карактер, но исто така, и различен моден вкус и стил.

5 модни додатоци со кои ова лето ќе бидете едноставно неодоливи

Модните додатоци се одличен начин да го освежите вашиот изглед и да го направите поличен и повпечатлив.

Детаљ кој сите ќе го забележат: Направете сами цветни очила за сонце!

Дали некогаш сте го гледале светот низ цветни очила за сонце?

За безвремен изглед: 5 совети од жените со стил

Добриот стил не е талент, тој се учи.

3 модели на машки очила за сонце кои се модерни оваа зима

Кој вели дека очилата за сонце се носат само во лето?
Датум: 20 јан 2016

10-те модни трендови кои ќе ги преплавуваат социјалните мрежи во 2016

Иако стиловите кои нѐ инспирираа оваа година се сѐ уште тука, доаѓа и нова плејада модни трендови кои очекуваме да доминираат во новата 2016.

6 аксесоари кои секоја дама мора да ги има

За оние девојки кои сакаат класични модели, издвоивме неколку модни додатоци кои треба да се најдат во нивната колекција.

Интересни летни трендови за очила за сонце претставени преку цвеќиња

Џастина Блејкни е девојка која од различни цвеќиња во нејзиниот двор во Лос Анџелес формира разни лица. Овој пат таа ги претставила трендовите за очилата за сонце.

15 работи што ѝ се потребни на секоја девојка за на летен одмор

Се пакувате за на одмор? Не заборавајте да ги понесете најнеопходните и најпрактичните работи, особено оние кои ви се потребни за на плажа.
Датум: 15 јул 2013
, Автор:
12