Нова година | Кафе пауза

Овој колач се правел за дочек на Новата година во бивша Југославија: Едноставно, а прекрасно!

Време е да смислите што ќе спремате за дочек на Новата година. Наш предлог е еден прекрасен, стар колач.

5-те најдобри онлајн-дочеци на Нова година што можете бесплатно да ги следите од вашиот дом

Оваа година не беше таква каква што се надевавме дека ќе биде, но тоа не значи дека не можеме да ја „избркаме“ со стил.

Што треба секој хороскопски знак да прифати во новата 2020 година?

Што треба секој хороскопски знак да прифати во новата година за да го оствари својот целосен потенцијал?

Каква новогодишна одлука треба да донесете според вашиот хороскопски знак?

Нова година е моментот кога решаваме да донесеме одлуки со цел да ги направиме нашите животи подобри и посреќни.

Што не треба да правите на новогодишната ноќ?

Постојат многу верувања за тоа што треба да се направи ноќта помеѓу 31 декември и 1 јануари, па погледнете на што треба да внимавате ако сакате да имате повеќе среќа во следната година.

Народни верувања: Еве како не смеете да влезете во Новата година

Долгата традиција на славење Нова година донесе и многу суеверија, а некои сè уште постојат и денес.

10 знаци дека сте целосно опседнати со претстојните празници

Ако вашата новогодишна елка е спремна уште во ноември, тогаш со сигурност ќе се пронајдете во овој текст.

5 одлични рецепти за вашата новогодишна трпеза

Одлични предлози доколку ја чекате Нова година во вашиот дом.

Инстаграм инспирација: 6 новогодишни модни комбинации за најлудата ноќ во годината

Ако почнува да ве фаќа паника затоа што не знаете што би носеле за новогодишната прослава, не грижете се – ние сме тука за да ви дадеме одлични идеи!

Како изгледа идеалната новогодишна елка за секој хороскопски знак?

Новата година веќе ни затропува на врата, насекаде владее празнична атмосфера и елките сјаат во домовите на сите што се во исчекување на најлудата ноќ во годината.

5 причини зошто е добро да ја дочекате Нова година во удобноста на вашиот дом

Доколку сè уште размислувате каде ќе одите за Нова година, погледнете зошто е најдобро да останете дома.