мрсна коса | Кафе пауза

Како да бидете средени додека сте во карантин: 6 фризури со кои ќе ја скриете мрсната коса

Средувањето на мрсната коса може да биде предизвик, а сега, кога имате онлајн-состаноци и видеоповици, брзите фризури се добредојдени.

Одличен рецепт за шампон за мрсна коса

Решението за мрсна коса не е секојдневното миење, бидејќи шампонот уште толку ќе го иритира нејзиниот корен.

5 видови храна што ја прават вашата коса мрсна и 3 намирници што го спречуваат тоа

Јадењето одредени видови храна може да го зголеми количество масло што се лачи, додека други видови храна го намалуваат.

Едноставен трик за подобар ефект на сувиот шампон

Откако е измислен сувиот шампон, може да се каже дека во светот на негата и убавината се случи вистинска револуција...

5 фризури кои подобро стојат на мрсна коса

Сигурни сме дека во деновите кога вашата коса е мрсна, а немате доволно време да ја измиете, имате проблем каква фризура да одберете...

Неколку корисни трикови кои ќе ви помогнат лесно да се справите со мрсната коса

Па, доколку и вие го имате овој проблем, погледнете ги следниве корисни совети кои ќе ви помогнат полесно да се справите со него...

Како брзо и лесно да се справите со мрсната коса?

Доколку уште не знаете како да се справите со мрсната коса, време е за промена! Ви нудиме осум неверојатни совети и трикови што краткотрајно и долготрајно ќе ви помогнат да ја поправите состојбата на вашата коса.

Како да си направите сув шампон за светла и за темна коса?

Можете многу лесно и евтино да си направите сами, сув шампон за третирање на косата измастена на коренот, кој покрај тоа што ќе ја впие маснотијата, ќе ви даде и малку волумен.
Датум: 22 авг 2013
, Автор: