19 декември 2018 | Кафе пауза

5-те хороскопски знаци што ќе имаат најмногу среќа во 2019 година

Овој бран добрини ќе ги зафати сите хороскопски знаци, но најмногу ќе се почувствува кај следниве 5!

Празнична модна инспирација: 3 комбинации од Кејт Мидлтон за дамите со стил

Судејќи по позитивните коментари, крајот на 2018 година, во однос на стилот, ќе ја одбележи војвотката од Кембриџ.

Морничави портрети на луѓе кои не постојат направени од вештачка интелигенција

Вештачката интелигенција повеќе не е само концепт од научно фантастичните филмови.

Зошто мажествените и силни жени речиси секогаш се сами?

Многу силни и мажествени жени ја носат нивната кариера во спалната соба...

23 креативни идеи што ќе ви се најдат за следното реновирање на домот

Одлични идеи што ќе го претворат вашиот дом во мал рај.

10 застрашувачки сериски убијци од Централна Европа

Погледнете кои се луѓето кои ги застрашувале Евопрејците од почетокот на 19-тиот век.

5 правила од јапонските родители што сигурно ќе сакате да ги примените

Јапонските родители имаат неколку трикови, а од денес можете да ги примените и вие.

Најдобрите совети за пишување од Стивен Кинг

За среќа, еден од најдобрите автори на денешницата сака да споделува совети за пишување.

5 видови храна што ја прават вашата коса мрсна и 3 намирници што го спречуваат тоа

Јадењето одредени видови храна може да го зголеми количество масло што се лачи, додека други видови храна го намалуваат.