Како да бидете средени додека сте во карантин: 6 фризури со кои ќе ја скриете мрсната коса

Како да бидете средени додека сте во карантин: 6 фризури со кои ќе ја скриете мрсната коса

Бидејќи поминувате сè повеќе време дома, деновите полека почнуваат да личат еден на друг, дури и ако имате список на обврски што треба да ги завршите. Поради вонредната состојба, страдаат многу од нашите секојдневни рутини, дури и оние што обично ги правиме дома. Некои од нив се поврзани со убавината, особено со косата. Дали и вие го прескокнувате денот за миење на косата и не размислувате за фризура која инаку е задолжителна во нормални околности? Средувањето на мрсната коса може да биде предизвик, а сега, кога имате онлајн-состаноци и видеоповици, брзите фризури се добредојдени. Сè што ви треба се неколку производи за убавина што веќе ги имате дома, додатоци за коса и неколку слободни минути.

1. Префрлете ја косата настрана

 

View this post on Instagram

 

A post shared by LACY REDWAY HAIR ARTIST (@lacyredway) on

2. Ниска пунџа

 

View this post on Instagram

 

A post shared by KRISTIN ESS (AND LOTS OF DOGS) (@kristin_ess) on

3. Истакнете ги природните кадрици со лента за коса

 

View this post on Instagram

 

A post shared by LACY REDWAY HAIR ARTIST (@lacyredway) on

4. Плетенка

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Andrew Fitzsimons 🇮🇪 (@andrewfitzsimons) on

5. Топчиња

 

View this post on Instagram

 

A post shared by LACY REDWAY HAIR ARTIST (@lacyredway) on

6. Едноставно коњско опавче со додатоци

 

View this post on Instagram

 

A post shared by justine marjan (@justinemarjan) on

Погледнете ги овие фризури што ќе ви помогнат да го скриете израстокот на косата.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар