мотивација | Кафе пауза

Како функционира мотивацијата која произлегува од стравот?

Иако мотивацијата заснована на страв може да има краткорочни позитивни резултати, сепак таа може да има и долгорочни штетни ефекти врз вашата благосостојба!

6 позитивни мисли за секојдневна мотивација

Научно е докажано дека постојат многу ментални и физички придобивки од позитивното размислување!

Совети за справување со недостатокот од мотивација и ентузијазам

Дали често се прашувате зошто ви недостасува мотивација?

Зошто мотивацијата е една од најмоќните алатки што може да ја поседува секој од нас?

Мотивацијата е важна движечка сила во животот на секој од нас. Влијае врз речиси сите аспекти од нашите животи, без разлика дали станува збор за големи или мали, безначајни нешта.

Денес е магичен ден: Еве на што треба да обратите внимание

Што претставува низата 111 од аспект на нумерологијата?

6 совети за како да останете мотивирани при спроведување на вашите новогодишни одлуки

Сигурни сме дека со нашите совети вашите новогодишни одлуки нема да останат запишани само на хартија!

15 цитати што ќе ве мотивираат во тешките времиња

Животот ни носи разни искушенија и пречки, а неуспесите, падовите и тешките периоди се составен дел од нашиот пат.

20 вистини за животот што ќе ви помогнат да го разберете подобро

Овие 20 вистини за животот ќе ве натераат да размислите за некои работи и да почнете да го живеете со полни гради.

Подготвени за големи животни промени: Што ве мотивира да се промените според вашиот хороскопски знак?

Астролозите тврдат дека постои еден животен сегмент што предизвикува да се промените на особено интензивен начин. Откријте што ве тера да направите големи чекори.

20 фантастични совети од познат психијатар што ќе ве направат посреќни

Прочитајте ги советите на познатиот руски психијатар што ќе ви помогнат да ги избегнувате непотребните конфликти и чувството на фрустрација и незадоволство.

Дали го работите тоа што го сакате? Еве како да откриете која е вашата работа од соништата

Велат дека кога ќе го пронајдете она што вистински уживате да го правите, никогаш нема да имате чувство дека работите.

Се чувствувате немотивирано? Научниците велат дека проблемот можеби е слаба инфекција

Нашите расположенија и мотивации се одредени од голем број фактори и според една нова студија, воспалението е едно од нив.