09 февруари 2020 | Кафе пауза

„Медена земја“ – приказна за споделувањето и човечноста

Големите теми се скромни и искрени. Тие непретенциозно допираат до срцата на гледачите поради општочовечката димензија и силната порака.

24 фотографии од мачки што не треба да ги задевате

Откако ќе ги видите овие нерасположени мачки, двапати ќе размислите пред да направите нешто што би можело да го разгневи вашиот крзнен пријател.

7 трендови што ќе ви помогнат да бидете забележани оваа пролет

Повеќето парчиња облека се модни класици што веројатно ги имате во вашиот плакар, така што новата мода не мора да значи празен паричник.

Подготвени за големи животни промени: Што ве мотивира да се промените според вашиот хороскопски знак?

Астролозите тврдат дека постои еден животен сегмент што предизвикува да се промените на особено интензивен начин. Откријте што ве тера да направите големи чекори.

Зошто вашите садови остануваат валкани и по миењето во машината за садови?

Миењето садови во машината за миење садови не е толку едноставно затоа што несоодветното редење на садовите може да предизвика тие да останат валкани, но и да се оштетат.

Ако барате доживотен партнер, важни се само овие 2 работи

Кога барате личност со која ќе го поминете остатокот од вашиот живот, треба да обрнете внимание на овие две работи. Овие два правила ќе ви заштедат многу енергија, а можеби и многу време.