Стилски грешки: Облека којашто никако не смеете да ја комбинирате со штикли

Имајте на ум, дека штиклите изгледаат убаво, само доколку се носат на правилен начин и добро искомбинирани со останата облека. Прочитајте кои модни правила, не смеете да ги прекршите, ако сакате да имате добар стил.

Омилено зимско дуо: Мини здолниште и голем, топол џемпер

Бидете модерни и во текот на зимата и создадете уникатни модни комбинации.

Најдобрите начини за комбинирање мини здолништа

Дојде летото, а со него и времето за носење слатки и привлечни мини здолништа.

Мини здолништата не ја напуштат сцената: Еве како да ги носите оваа сезона!

Доколку оваа сезона во работната, секојдневната или во некоја друга варијанта облечете мини здолниште, ќе го направите најдобриот моден избор.

14 модни пролетни транзиции

Зошто да се мачите да планирате и дневен и вечерен изглед кога постојат 14 докажани и едноставни комбинации кои ја опфаќаат дневната комоција и ноќната мистерија.
Датум: 01 мај 2014
, Автор:

Нов моден тренд: мини здолништа со јазол

Тие одлично стојат на сите видови на тела бидејќи со својот дизајн ги обликуваат колковите во совршено заоблена форма.

Како да носите црно во лето, а да не изгледате депресивно?

Еве како да го задржите вашиот стил – избирајте и комбинирајте ја црната облека во согласност со летниот амбиент.
Датум: 13 авг 2013
, Автор:

9 видови здолништа без кои не треба да го поминете ова лето

Доколку сакате сите очи да бидат вперени кон вас, погледнете кои типови здолништа се „ин“ за лето 2013.

Летни парчиња облека кои мажите ги сакаат

Ова се неколку парчиња облека и комбинации, кои мажите ги сметаат за секси. Мини здолништа, тесни фармерки, но и спортски и лежерен изглед често знае да им ја разбуди фантазијата, особено во лето.
Датум: 14 авг 2012
, Автор:

10 докази дека модата потекнува од 60-тите

Мини здолништата, женските одела и дезените со леопард биле креирани во 60-тите години од 20 век. Но, тие се претворија во безвременски модни трендови, кои сè уште инспирираат врвни модни дизајнери.

Топ 10 „аутфити“ за новогодишната ноќ

Започна новогодишната еуфорија низ градовите. Како и секоја година во овој период, жените, а посебно младите девојки најмногу обрнуваат внимание на облеката што ќе ја носат на новогодишната ноќ.
Датум: 19 дек 2011
, Автор:

5 начини да се дотерате со кошулата на вашето момче

Девојките изгледаат многу секси во кошулите на своите момчиња, особено доколку не ги комбинираат со ништо друго освен со долна облека. Но, ова не е единствениот начин на кој тие може да се носат.
Датум: 07 дек 2011
, Автор:
12