5 начини да се дотерате со кошулата на вашето момче

Девојките изгледаат многу секси во кошулите на своите момчиња, особено доколку не ги комбинираат со ништо друго освен со долна облека. Но, ова не е единствениот начин на кој тие може да се носат. Машката кошула можете да ја носите на 5 различни начини, и тоа така што вака облечени, слободно можете да појдете во град, на некоја свеченост или на забава.

5 начини да се дотерате со кошулата на вашето момче

Видеово ќе ви покаже како да претворите машка кошула со долги ракави во два различни фустани, две мини здолништа и еден топ. Ракавите се претвораат во ремени, кои се врзуваат во симпатични машнички, во делот каде што се копчињата доаѓаат наборите, и воопшто целата кошула се трансформира, добивајќи сосема нова повеќефункционална намена.
Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар