микробранова печка | Кафе пауза

Потребни ви се 90 секунди и микробранова печка: Едноставен рецепт за лепче во чаша

За среќа на оние со малку време, постои лесен начин за печење леб што не вклучува чекање со часови.

5 работи што не треба да ги ставаме во микробранова печка

Не треба да ја користите микробрановата печка постојано, а некоја храна не треба дури ни да ја ставате.

6 работи кои никогаш не смеете да ги ставате во микробранова печка

За некои луѓе е навистина тешко да си го замислат животот без микробранова печка...

Љубители на чај, загревајте ја водата во микробранова – поздраво е на тој начин!

Подготовката на чајот во микробрановата печка ослободува многу повеќе хранливи состојки отколку што се случува на шпоретот!

Сетете се на ова секогаш кога ќе посакате да зготвите храна во микробранова печка

Многупати досега сте слушнале дека треба да се ослободите од микробарновата печка и дека не треба да ја подготвувате храната во неа...

Сочен колач од лимон кој се приготвува за помалку од 5 минути

Брз и едноставен колач кој се подготвува во шолја во микробранова печка...

Работи кои никогаш не треба да ги ставате во микробранова

Постојат низа јадења, садови и амбалажи кои никако не смеете да ги загревате во микробранова. Некои се штетни по здравјето, додека пак други може да го расипат самиот уред, па дури и да предизвикаат пожар.
Датум: 16 јун 2014
, Автор:

Како да си испукате пуканки во хартиена кеса во домашни услови?

Купените пуканки за пукање во микробранова печка, освен што се скапи, содржат разни адитиви како остатоци од риба, млеко, вештачки зачини...

8 корисни начини да го употребите лимонот

Имате првут, кашлица, митесери по лицето, пожолтени кршливи нокти или лошо ви мириса кујната? Лимонот може да ви ги реши сите овие проблеми!