метод | Кафе пауза

Метод што се користи во музеите: Ако ја исчистите куќата вака, нема да видите прашина 10 дена

Веројатно сте слушнале за глицеринот и за неговата употреба во медицината, во козметиката, во прехранбената индустрија и во земјоделството.

Суво четкање: петминутен метод кој ја намалува видливоста на целулитот за само три недели

Без разлика дали сакате да блеснете овие празници во малку пократко здолниште или во тесни панталони без страв дека ќе ви се наѕира „кората од портокал“, овој метод ќе ве спаси во последен момент.

Војнички метод за заспивање со чија помош ќе заспиете за само две минути

Овој метод може да се пронајде во книгата „Опушти се и победи: Перформанс за шампионат“ ('Relax and Win: Championship Performance) од авторката Шерон Акман.

Едноставен 10-минутен метод од ајурведата за прочистување на телото и заштита од болести

Во обид да го држиме нашето здравје под контрола на што поприроден начин, често бараме методи на превенција што ни се познати веќе илјадници години наназад.

Што е тоа хипнопородување? Метод кој ѝ овозможи на Кејт Мидлтон да застане на нозе веднаш по породувањето

Каков е тој метод и дали навистина помага породувањето да помине лесно и безболно?
Датум: 16 сеп 2019
, Автор:

Метод што ќе ви помогне да бидете среќни и задоволни од себе

Вашиот внатрешен критичар е постојано буден и често ве потсетува да се споредувате со другите.

Сократов метод за откривање на вистинската љубов: Во пожар, дали ќе ја спасите сопругата или детето?

Беше обична саботна вечер. Децата се разбегаа по собите, а јас го читав Сократ...

Методот на Финска против малтретирањето во училиштата

Не е тајна дека училиштата во Финска претставуваат пример што секој треба да го следи.

Метод „Зелен молив“: Научете ги децата да се фокусираат на вистинските нешта во животот!

Блогерката Татјана Иванко решила да истражи како нагласените грешки влијаат на детската перцепција за светот.

Што да направите кога позитивното размислување не ви помага?

Спротивно на генералното мислење дека позитивното размислување е најсигурниот пат до целта, најновите истражувања докажале нешто сосема поинакво.

Намалете ја депресијата со помош на овој антички метод

Оваа студија ја поддржува моќта на јогата и правилното дишење кога станува збор за тешка депресија кај личности што пијат и кај оние што не пијат антидепресиви.

10 совети кои ќе ви помогнат да ја усовршите употребата на обратната психологија

Сѐ што треба да кажете е спротивното од она што го посакувате. Звучи примамливо, нели?