07 април 2019 | Кафе пауза

Крем супа од печурки

Вкусната крем супа од свежи печурки, во комбинација со препечен леб е одличен избор за топло предјадење.

Кои се предностите од тренинг со партнерот?

Иако со убавото време се зголемува и желбата за здрави навики, на многу луѓе сепак им фали мотивација.

Знаете ли кога всушност треба да ги миете забите?

Во усната празнина има стотици различни бактерии кои се размножуваат во текот на денот, и тоа на површината на забите.

3 нешта со кои хороскопските знаци не сакаат да се справуваат во модерните врски

И во модерните љубовни врски постојат многу недостатоци кои некои луѓе едноставно не можат да ги смислат.

Што ќе се случи со вашето тело доколку секој ден појадувате овесна каша?

Овесната каша е полна со хранливи влакна, за кои веќе знаете дека имаат одлично влијание врз вашето тело.

Како да се ослободите од зависноста од порнографија?

Порнографијата сè уште е табу тема во нашето општество, иако речиси сите мажи и жени ја употребуваат.

Сократов метод за откривање на вистинската љубов: Во пожар, дали ќе ја спасите сопругата или детето?

Беше обична саботна вечер. Децата се разбегаа по собите, а јас го читав Сократ...