3 нешта со кои хороскопските знаци не сакаат да се справуваат во модерните врски

3 нешта со кои хороскопските знаци не сакаат да се справуваат во модерните врски

Денешните врски навистина многу се разликуваат од оние во минатото, а ние луѓето треба да се прилагодуваме. Но и во модерните љубовни врски постојат многу недостатоци кои некои луѓе едноставно не можат да ги смислат. Погледнете кои се нештата со кои хороскопските знаци воопшто не сакаат да се справуваат во модерните врски.

3 нешта со кои хороскопските знаци не сакаат да се справуваат во модерните врски

Овен

 • Измешани сигнали
 • Неодговорени пораки
 • Постојано променливо расположение

Бик

 • Манипулација
 • Љубомора
 • Душкање низ пораки

Близнаци

 • Чување тајни
 • Лажење за мали нешта
 • Премногу пиење

Рак

 • Откажани планови
 • Доцнење
 • Противење за етикета на врската

Лав

 • Неверство
 • Употреба на дрога
 • Претерано забавување

Девица

 • Мрзеливост
 • Недостаток од насока
 • Незрелост

Вага

 • Краток темперамент
 • Песимизам
 • Притискање

Скорпија

 • Зависност од партнерот
 • Посесивност
 • Пасивно-агресивно однесување

Стрелец

 • Непочитување
 • Одбивање за извинување
 • Префрлање вина

Јарец

 • Незнаење
 • Хипокризија
 • Зависност од социјални мрежи

Водолија

 • Контролирање
 • Психолошко манипулирање
 • Неповрзани приказни

Риби

 • Наредување
 • Нарцисоидност
 • Суеверност

Дознајте и од што се плаши секој хороскопски знак во љубовните врски.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар