маки | Кафе пауза

Астрологијата открива со какви маки ќе се соочувате во првата половина од 2018-та година

Погледнете какви предизвици и искушенија ве очекуваат во 2018-та година.

5 секојдневни маки на луѓето кои се натпросечно интелигентни

Доколку и вие спаѓате во оваа група луѓе, сигурно ви се случило да се почувствувате осамено поради недостатокот на разбирање од останатите.

Бидете подготвени: 7 маки кои ве чекаат откако ќе ослабите

Никој не размислува за проблемите кои неизбежно следуваат откако успешно ќе ја остварите оваа задача, особено доколку изгубите многу килограми.

10 проблеми на девојките кои постојано носат црвен кармин

Црвениот кармин е благослов, но и проклетство.

Секојдневните проблеми на една бремена жена

25 слики кои нè засмеваат, но и реално ни ги прикажуваат секојдневните проблеми на бремените жени...
Датум: 11 ное 2015
, Автор:

10 маки со кои се соочува секој оженет маж

Иако жените почесто ги критикуваат своите партнери, добро е да се види и што имаат мажите да кажат на темата брачна љубов.
Датум: 21 окт 2015
, Автор:

15 проблеми со градниците кои секоја жена ги разбира

Тие се неудобни, но сакале или нејќеле, без нив не можеме никаде да излеземе. Секоја жена добро ги знае овие маки и веројатно секој ден се соочува со нив.

12 маки со кои се соочуваат девојките кои имаат права коса

Правата коса е благослов, но и проклетство...

20 нешта што ги разбираат само оние кои имаат многу строги родители

Ако никогаш добро не сте се објасниле дури и за најмалиот детаљ поврзан со излегувањето, тогаш вие не знаете како изгледа глетката да се има строги родители.

Еве како изгледа животот на луѓето кои патат од анксиозност преку 9 секојдневни ситуации

Анксиозноста не е нималку лесна за справување, а овие 9 ситуации го доловуваат токму тоа.

10 ситуации во кои би преферирале природен изглед наспроти мачење со шминка

Ако некогаш сте излегле од тоалет со само-што-нанесена-шминка и вашата цимерка се чудела на вашиот „изглед“, тогаш знаете за што зборуваме.