13 ноември 2015 | Кафе пауза

19 мачки кои имаат криза затоа што не смеат да влезат во домот на нивните сопственици

Според тоа што досега го знаеме за мачките, можеби е подобро да ги пуштите во вашиот дом. Во спротивно, животот може да биде во опасност.

Како се чувствуваат хороскопските знаци кога се заљубени?

Што вели астрологијата за начинот на кој љубовта влијае врз вашиот знак?

5 нешта што се случуваат кога ќе се опкружите со вистинските луѓе и каде да ги најдете!

Колку пати досега во животот сте сакале да направите нешто и тоа сте му го спомнале на пријател кој веднаш ве исполнил со негативна енергија, па на крај сте се откажале?

Хемијата на човековата душа: Топли и моќни цитати од Харуки Мураками

Погледнете дел од неговите мисли кои ќе ви го покажат неговиот уникатен поглед кон светот и луѓето, но и кои длабоко ќе ве замислат.

17 животни лекции што ги научивме од чик-флик филмовите

Романтичните комедии, иако омилени на многу девојки, не се многу ценети во филмската индустрија, но факт е дека многу може да се научи од нив.

9 докази кои потврдуваат дека мажите знаат да бидат романтични

Можеби не сонуваат за совршената свадба, но момците сакаат да создаваат посебни моменти исто колку и жените. Еве 9 докази кои ќе го потврдат тоа.

10 проблеми на девојките кои постојано носат црвен кармин

Црвениот кармин е благослов, но и проклетство.

4 правила до кои мора да се придржувате ако сакате да ви успее новата врска

Нема никаква магична напивка или рецепт кој ќе ве спаси од болката на раскинувањето, но постојат 4 правила до кои мора да се придржувате.

Каролина ја открива тајната зад гламурозниот изглед – производите од линијата LUXE на AVON

Компанијата која ја комбинира негата, убавината и иновацијата посочува дека LUXE им овозможува на жените да изгледаат и да се чувствуваат супериорно.
Датум: 13 ное 2015
, Автор: