17 животни лекции кои ги научивме од романтичните комедии

17 животни лекции што ги научивме од чик-флик филмовите

Романтичните комедии, иако омилени на многу девојки, не се многу ценети во филмската индустрија, но факт е дека многу може да се научи од нив. Од конфликти до љубов, овие филмови даваат скапоцени лекции кои секоја девојка треба да ги знае и применува во секој аспект од нејзиниот живот.

1. „Легално русокоса“ – Можеме да направиме сѐ што ќе замислиме.

1-17-zhivotni-lekcii-shto-gi-nauchivme-od-chikflik-filmovite-kafepauza.mk

2. „Грдиот којот“ – Без разлика колку тешко изгледаат нештата, важно е секогаш да ја кажуваме вистината, освен на нашите татковци. Никогаш не му кажувајте на татко ви дека сте се преселивле во друг град за да играте во бар.

2-17-zhivotni-lekcii-shto-gi-nauchivme-od-chikflik-filmovite-kafepauza.mk

3. „Најслаткото нешто“ – Некогаш е во ред да имаме опсесија со некој кој можеби е свршен или треба да се жени.

3-17-zhivotni-lekcii-shto-gi-nauchivme-od-chikflik-filmovite-kafepauza.mk

4. „Играј како Бекам“ – Љубовните триаголници се во ред и на крајот сепак може да останете добри пријатели.

4-17-zhivotni-lekcii-shto-gi-nauchivme-od-chikflik-filmovite-kafepauza.mk

5. „Слаткиот дом Алабама“ – Понекогаш љубовта од детството може да биде љубов за цел живот, но тоа нема да го знаете до крајот.

5-17-zhivotni-lekcii-shto-gi-nauchivme-od-chikflik-filmovite-kafepauza.mk

6. „Собарката од Менхетен“ – Не секој може да носи целосно бели комбинации.

6-17-zhivotni-lekcii-shto-gi-nauchivme-od-chikflik-filmovite-kafepauza.mk

7. „Како да изгубите момче за 10 дена“ – Караокето е забавно, но никогаш не треба да го правите додека сте во пијана состојба.

7-17-zhivotni-lekcii-shto-gi-nauchivme-od-chikflik-filmovite-kafepauza.mk

8. „Љубов, всушност“ – Ако сте горда жена во брак и давате љубовен совет на неодамнешна вдовица, тогаш треба да отстапите затоа што вашиот маж веројатно за брзо ќе има афера.

8-17-zhivotni-lekcii-shto-gi-nauchivme-od-chikflik-filmovite-kafepauza.mk

9. „Од Џастин до Кели“ – Дури и луѓето со лоши фризури заслужуваат љубов. Тоа е всушност и единственото нешто што го научивме од овој филм.

9-17-zhivotni-lekcii-shto-gi-nauchivme-od-chikflik-filmovite-kafepauza.mk

10. „Гигли“ – Сепак најдобро е да не работиме со личноста во која сме заљубени.

10-17-zhivotni-lekcii-shto-gi-nauchivme-od-chikflik-filmovite-kafepauza.mk

11. „Ќерката на претседателот“ – Ако сте татко кој е претседател на САД голема е веројатноста дека ќе најмите згоден телохранител кој се преправа дека е студент за да ја надгледувате ќерка си.

11-17-zhivotni-lekcii-shto-gi-nauchivme-od-chikflik-filmovite-kafepauza.mk

12. „Датум за свадба“ – Некогаш е во ред да плаќате за секс. Всушност, ова и не е баш добра лекција…

12-17-zhivotni-lekcii-shto-gi-nauchivme-od-chikflik-filmovite-kafepauza.mk

13. „Освојте состанок со Тед Хамилтон“ – Дури и филмските ѕвезди имаат тешкотии да ја најдат љубовта на нивниот живот.

13-17-zhivotni-lekcii-shto-gi-nauchivme-od-chikflik-filmovite-kafepauza.mk

14. „50 први состаноци“ – Тотално е океј да искористите некој што не е во ред, затоа што љубовта е најважна!

14-17-zhivotni-lekcii-shto-gi-nauchivme-od-chikflik-filmovite-kafepauza.mk

15. „Мојот живот во Гарден Стејт“ – Музиката има моќ да ви го промени животот.

15-17-zhivotni-lekcii-shto-gi-nauchivme-od-chikflik-filmovite-kafepauza.mk

16. „Од 13 години на 30“ – Да се има 30 е ужасно, а да се има 13 е подобро.

16-17-zhivotni-lekcii-shto-gi-nauchivme-od-chikflik-filmovite-kafepauza.mk

17. „Под тосканското сонце“ – Секогаш е добра идеја да го промените животот и да се преселите во Италија бидејќи таму може да имате секс со згоден Италијанец.

17-17-zhivotni-lekcii-shto-gi-nauchivme-od-chikflik-filmovite-kafepauza.mk


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Живее за добра книга и дише преку пишаниот збор. Кога би можела, цел живот би патувала, би читала и би гледала филмови. Вљубеник во фотографијата и класиката. Оптимист и поборник за љубов. Модата е нејзиниот начин да го изрази своето мислење и став. Животот за неа е уметност, филозофија и добра храна.

Поврзани содржини

Остави коментар