комплименти | Кафе пауза - Part 2

5 комплименти кои момците неизмерно сакаат да ги слушаат

Исто како и девојките, така и момците сакаат одвреме-навреме да добијат комплимент.

Не прифаќајте ништо помалку: 15 работи кои секоја жена ги заслужува вo врската

Сјајот на лицето, пеперутките во стомакот и забрзаните отчукувања на срцето сè само дел од работите што секоја жена сака да ги добие од својот партнер.

Девојки, време е да научите како да прифаќате комплименти

Со цел да бидете уште поуспешни во вашите намери, редно време е да почнете да прифаќате комплименти.

Што ВИЕ можете да направите денес за да го направите светот подобро место за живеење?

Сите вие поседувате способност да влијаете за позитивни промени така што ќе поставите добар пример и ќе ги инспирирате другите.

12 работи кои само саркастичните луѓе ги разбираат

Во оваа листа каде ќе се пронајдат сите оние кои го обожаваат сарказмот и го користат како средство за справување со лудостите на општеството.
Датум: 02 окт 2014
, Автор:

6 убави начини да насмеете некого денес

Дали ви е хоби да предизвикувате насмевки на лицата на вашите блиски? Тогаш тие се среќни луѓе. Ова се 6 начини на кои би можеле да донесете насмевка на нечие лице денес.
Датум: 07 јун 2014
, Автор:

12 начини како да ѝ давате комплименти на вашата понежна половина

Еве како можете вербално и невербално да ѝ дадете комплименти на вашата понежна половина и да ѝ покажете колку ви значи.
Датум: 12 мај 2014
, Автор:

Најдобри и најбезбедни начини да ѝ ја покажете вашата љубов

Доколку во вашиот живот имате посебна дама на која сè уште не сте ѝ навестиле колку ви значи, можеби најдобро е да го сторите тоа што поскоро.
Датум: 20 ное 2012
, Автор:

Што треба да знаеме за момците?

Можеби не се толку плитки колку што мислиме, можеби не е сè до облините и физичката привлечност и можеби и нашите „мачо“ момци сакаат понекогаш да бидат разгалени...
Датум: 13 сеп 2012
, Автор:

Дали знаете да прифатите комплимент?

Голем број од луѓето попрво би изеле лижавче со вкус на броколи, отколку да слушаат комплименти за нив. Дали сте вие едни од нив?

Кратковидост

Не сум буквалист, па ако очекувавте дека ќе ви зборам за кратковидоста од медицински аспект - се лажете. Сакам да зборувам за нашата наивност, лековерност, површното гледање на работите...
Датум: 01 јул 2012
, Автор:

Како да бидете добар колега?

Прочитајте неколку кратки совети за зацврстување на врската со колегите на работа, што воедно ќе направи да се чувствувате подобро во текот на тие 8 часа кои секојдневно ги поминувате на работното место.