комплименти | Кафе пауза

14 комплименти што болат повеќе од навреди и како да се справите со нив

Погледнете неколку вообичаени забелешки што се маскирани во комплименти, но сепак звучат навредливо и прочитајте ги советите како да одговорите на нив.

Секој хороскопски знак сака да добива комплименти: Еве за што сака да биде пофален секој од нив

Секому му годат комплиментите. Во продолжение прочитајте кои се особините за кои хороскопските знаци сакаат да бидат пофалени.

Зошто се срамиме од комплиментите?

Комплиментите се „подароци од срце“, но има луѓе кои тешко примаат убави зборови и пофалби на своја сметка.

Водич низ машките комплименти: Што всушност тие ни кажуваат?

Ги издвоивме неколкуте чести комплименти кои секоја жена ги добива од својот партнер и одлучивме да ги дешифрираме.
Датум: 27 мај 2019
, Автор:

3-те хороскопски знаци што сакаат да им даваат комплименти на нивните партнери

Постојат неколку знаци во зодијакот кои се навистина слаткоречиви.

Кои се најубавите комплименти што можете да му ги дадете на вашиот партнер?

Верувале или не, и мажите обожаваат да добиваат комплименти и не треба да го занемарите овој факт.

Креативни комплименти што секоја жена сака да ги чуе (немаат никаква врска со физичкиот изглед!)

Иако нема ништо погрешно во тоа да го пофалите женскиот изглед, добро е понекогаш да дадете комплимент и за нивната личност и карактер.

Најдобрите комплименти коишто можете да ги добиете според вашиот хороскопски знак

Нajсоодветните и најубавите комплименти за секој хороскопски знак.

20 знаци дека сте премногу самокритични

Самокритичноста е нешто што е спротивно од она што нè прави здрави, среќни и исполнети.

8 фрази кои емоционално интелигентните жени никогаш не ги користат во разговорот

Некои фрази влијаат на целокупната комуникација и на разбирањето на вашиот карактер од страна на другите личности.

На кои магични зборови паѓа неговиот хороскопски знак?

За секој хороскопски знак постојат комплименти кои за момент целосно ќе го разоружат.
Датум: 30 јан 2016