кикирики | Кафе пауза

Кикирики – волшебна храна за здравје и убавина

Тие нудат многу придобивки, па затоа, секојдневно треба да се наоѓаат на вашата листата за исхрана

Сникерс чоколатца готови за 20 минути, без печење

Популарните чоколатца познати по богатиот вкус на чоколадо, карамела и пржени кикиритки, готови за само 20 минути во вашата кујна...
Датум: 10 мај 2014
, Автор:

Јадете јаткасти плодови за подобро здравје

Јаткастите плодови често може да се најдат на листите со нездрави намирници, но тоа всушност важи кога се обработени, односно пржени, солени или чоколадирани, додека кога се необработени и сирови, тие се одлични за здравјето.
Датум: 25 фев 2014
, Автор:

Енергетски штангли со многу јаткасти плодови

Вкусна закуска за многу енергија...

Сникерс палачинки

Десерт на кој никој нема да му одолее...

Сникерс топчиња

Легендарниот вкус на вкусното чоколадо, приготвен во домашна атмосфера...

Чоколаден намаз со кикирики

Уште еден доказ дека чоколадото и кикириките се најдобри пријатели.

Замрзнати чоко-банани

Банана и чоколадо е една неодолива комбинација. Направете ги овие чоко-банани и уживајте во овошјето и чоколадото во истовреме.

Чоколаден тост со путер од кикирики

Направете го кога сте во брзање, кога не знаете што благо да јадете или кога не можете да му најдете соодветна примена на путерот од кикирики. Верувајте, ова е тост кој нема да го направите само еднаш.

Ужина која ќе ви ја одржи линијата и ќе ве засити

Одбирањето на добра ужина, некогаш навистина може да претставува голем проблем. Закуската треба, истовремено да ве засити, за да може вашето тело нормално да функционира...
Датум: 16 сеп 2010
, Автор: