Сникерс палачинки

Десерт на кој никој нема да му одолее

Сникерс палачинки

Потребни состојки:
  • 4 големи палачинки
  • 100 г чоколаден крем
  • 4 лажици толчени кикирики
  • 100 мл слатка павлака
  • 50 г шеќер
Начин на подготовка:

1. Шеќерот ставете го во тавче на тивок оган и мешајте го за да се растопи. Потоа додадете ја слатката павлака и мешајте додека не добиете убава хомогена густа смеса.

2. Палачинките намачкајте ги со крем и наросете ги со кикирики, а потоа одозгора полијте ги со карамелот.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар