Замрзнати чоко-банани

Банана и чоколадо е една неодолива комбинација. Направете ги овие чоко-банани и уживајте во овошјето и чоколадото во истовреме.Замрзнати чоко бананиПотребно е:

 • 2 банани
 • 4 дрвени стапчиња
 • 200 г млечно чоколадо, стопено
 • 100 г бело чоколадо, изрендано
 • 100 г мелени кикирики

Подготовка: Бананите исечете ги на два дела. Во мало тенџерче растопете го млечното чоколадо. Секое парче банана забодете го на стапче за ражен и натопете го во стопеното чоколадо. Потоа, ставете малку од мелените кикирки врз бананата. Одозгора налепете од ренданите трошки од бело чоколадо. Наредете ги сите банани на хартија за печење и ставете ги во фрижидер да се стегне чоколадото неколку часа. Замрзнати чоко бананиЗамрзнати чоко банани

За авторот

Поврзани содржини

 1. gabiii Reply

  kje gi pravam utreeeeeeeeeeeeeeeee:D:D

 2. Теодора Трповска Reply

  Направено! 🙂 Супер се …….. еве слика: http://www.flickr.com/photos/26621093@N02/5465458636/

 3. Vodolija Reply

  Ova vredi da se proba

Остави коментар