Замрзнати чоко-банани

Банана и чоколадо е една неодолива комбинација. Направете ги овие чоко-банани и уживајте во овошјето и чоколадото во истовреме.Замрзнати чоко бананиПотребно е:

 • 2 банани
 • 4 дрвени стапчиња
 • 200 г млечно чоколадо, стопено
 • 100 г бело чоколадо, изрендано
 • 100 г мелени кикирики

Подготовка: Бананите исечете ги на два дела. Во мало тенџерче растопете го млечното чоколадо. Секое парче банана забодете го на стапче за ражен и натопете го во стопеното чоколадо. Потоа, ставете малку од мелените кикирки врз бананата. Одозгора налепете од ренданите трошки од бело чоколадо. Наредете ги сите банани на хартија за печење и ставете ги во фрижидер да се стегне чоколадото неколку часа. Замрзнати чоко бананиЗамрзнати чоко банани


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот

Поврзани содржини

 1. gabiii Reply

  kje gi pravam utreeeeeeeeeeeeeeeee:D:D

 2. Теодора Трповска Reply

  Направено! 🙂 Супер се …….. еве слика: http://www.flickr.com/photos/26621093@N02/5465458636/

 3. Vodolija Reply

  Ova vredi da se proba

Остави коментар