капа | Кафе пауза

Модерни и топли: Какви капи ќе се носат оваа зима?

Капите се неопходни модни додатоци во текот на зимата бидејќи ве штитат од студот и од ветрот, а со тоа го штитат и вашето здравје.

Додадете нешто интересно во вашиот есенски стајлинг: „Бакет“ капа

Oд пред неколку сезони овој модел на капа постана еден од главните аксесоари кои го одликуваат уличниот стил.
Датум: 11 сеп 2019
, Автор:

Како да се справите со вашата коса по носењето капа?

Капата е прекрасен моден додаток и можете да ја комбинирате на многу различни начини, но, еден од проблемите со кои би се соочиле е токму вашата коса.

7 зимски парчиња облека од кои треба да се ослободите

Секој маж со стил кој се почитува себеси и својот моден вкус веднаш ќе ги заборави овие парчиња облека и ќе ги замени со многу поелегантни варијанти.
Датум: 13 јан 2016

Ако обожавате да носите капи, тогаш ова се идеалните фризури за вас!

Во зимскиот период најтешко е да пронајдете рамнотежа помеѓу убавата фризура и носењето капа.

Ќе се зачудите кога таа ќе почне да го сече џемперот, но потоа ќе посакате и вие да го направите истото

Пред вас е една одлична идеја за загревање во ладните денови кои следуваат.

Предлози и идеи за носење капчиња и шешири оваа сезона

Разните видови капи се моден додаток кој секој треба да го поседува. Со широк обод, федора, плетена или сламена, капите се меѓу најголемите трендови оваа сезона.

Капа – Најдобриот моден додаток оваа зима

Капите се совршениот моден додаток за поладните месеци. Ви држат топло и ја заштитуваат главата од студот, а воедно изгледате модерно и тренди.

Направете сами: Преслатки снешковци како декорација во вашите домови

Сè што ќе ви биде потребно е малку време, внимание и креативност за да донесете насмевки на лицата на вашите најсакани.
Датум: 23 дек 2014
, Автор:

Новогодишен маникир инспириран од капата на Дедо Мраз

Овој маникир совршено ќе ви прилега да си го направите за прославата на новогодишните празници. Со него ќе покажете дека сте вистинска баба мразица со весел дух. :)

Направете сами: 3 модни зимски додатоци од еден стар џемпер

Со ова лесно упатство ќе видите како можете од вашиот износен џемпер да направите 3 нови модни парчиња за студената зима: ракавици без прсти, капче и стегач за околу глава со панделка.
Датум: 21 ное 2013
, Автор:

Работи кои не треба да ги делите со никого

Експертите и дерматолозите тврдат дека со причина постојат работи кои не треба да ги делите со другите...
12