Модерни и топли: Какви капи ќе се носат оваа зима?

Капите се неопходни модни додатоци во текот на зимата бидејќи ве штитат од студот и од ветрот, а со тоа го штитат и вашето здравје. Покрај тоа, тие можат значително да го збогатат изгледот на жените, поради што многу дами ги носат како моден детаљ.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kaтя (@mika_katya_)

Добриот избор на капа може да ја подобри вашата комбинација. Постои широк избор, од меки капи, турбани, капи од вештачко крзно, беретки, до класични волнени капи со кои никогаш нема да погрешите.

Ако надвор е многу ладно, плетената волнена капа треба да биде со постава. Волнените капи може да се најдат во обични бои и едноставни дизајни или со похрабри дезени. Но, најважно е да не изберете капа што ви е премногу тесна.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Olga / Gotham.knits (@gotham.knits)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mollie (she/her) (@whiteowlcrochetco)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Maille & Couleur (@maille_et_couleur)

Погледнете кои 7 модели на обувки ќе бидат хит во 2021 година.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар