избегнување | Кафе пауза

Шест работи кои треба да ги избегнувате ова лето

Месеците на бескрајно лошите временски услови се конечно зад нас, па се чини дека сега можеме да си го исполниме секој сон...
Датум: 26 јун 2019
, Автор:

Дали вашиот партнер ги крие неговите чувства за иднината?

Правењето планови за иднината е нормален дел од секоја сериозна врска.

Што треба да избегнувате до 28-ми март според вашиот хороскопски знак?

На 5-ти март, Меркур започна со неговото ретроградно движење и ова ќе трае до 28-ми март.

За да звучите попаметно, избегнувајте да ги кажувате овие 7 зборови

Сигурно знаете дека зборовите што ги употребувате имаат големо влијание на тоа како изгледате во очите на другите луѓе.

7 работи што не треба да ги правите доколку сте многу чувствителни

Ова се 7-те работи што треба да ги одбегнувате доколку сте многу чувствителни...

10 правила на однесување кои ментално силните личности ги избегнуваат во љубовната врска

Потребно е да вложите многу труд, трпение и време за вашата врска да биде здрава, а овие модели на однеусвање се строго забранети.

13 знаци дека на некој начин ги мразите сите луѓе

Дали често ви се случува кога се будите наутро, првата мисла која ќе ви помине низ главата е дека ќе треба цел ден да се справувате со луѓето на работа, дома, во текот на другите активности?

14 видови девојки со кои момците не сакаат да излегуваат на љубовни состаноци

Дури и најочајните момци гледаат да ги избегнат следниве неколку типа девојки.

Науката на приврзаноста: Дали сте сигурни, анксиозни или ги избегнувате другите?

Сите сме програмирани да ги двоиме луѓето и да избираме одредени индивидуи кои ќе ни значат.

Моќна техника од руски психолог: Ако некој започне кавга, еве како да ја избегнете

Познатиот руски психолог Александар Свијаш објаснува како да постапите ако вашиот партнер, пријател, колега, шеф или сосед започне кавга со вас, а вие сакате да ја избегнете.
Датум: 11 ное 2015
, Автор:

Токсични навики кои мора да ги заборавите во дваесеттите

Во дваесеттите повеќе не сте адолесцент и треба да ги исфрлите навиките кои го „трујат“ вашиот живот.
12