02 декември 2018 | Кафе пауза

Заборавете на локните и плетенките: Најдобрата фризура за почетокот на 2019-та година

Покрај тоа што одлично ќе ја дополни секоја модна комбинација, оваа фризура е најдобриот избор за секоја прилика.

За да звучите попаметно, избегнувајте да ги кажувате овие 7 зборови

Сигурно знаете дека зборовите што ги употребувате имаат големо влијание на тоа како изгледате во очите на другите луѓе.

Што кога животот бара премногу од вас?

Грижите, приоритетите, должностите и одговорностите секојдневно ве консумираат. Целата тежина на светот како да е на вашите рамена и во секој ваш здив.

Предностите и недостатоците од пиењето пиво

Поради неговите состојки, се смета дека од пивото можеби има некакви здравствени придобивки, па дали ова го прави здрав пијалак?

Како хорор филмовите станале лек за анксиозност?

Милиони луѓе секојдневно водат војна со стравот кој може да биде предизвикан од сè – од работното место, па сè до најмалите ситници во животот.

3 навики што имаат големо влијание врз развојот на мозокот на вашето дете

Ако сте родител, јасно ви е колку се важни првите години од животот на вашето дете.

6-те хороскопски знаци со најстудено срце

Иако е потребно време за да откриете нечиј карактер, можете да ја искористите помошта од астрологијата за одредени карактеристики.