зелена | Кафе пауза

6 бои со кои може да ја комбинирате зелената боја

Жените се плашат да ја носат зелената боја затоа што сметаат дека избраната нијанса нема да одговара на бојата на нивната кожа или веруваат дека е тешко да се комбинира.

12 докази дека зелените ѕидови изгледаат убаво во секоја просторија во домот

Ако сакате да ги освежите ѕидовите во вашиот дом со боја што не е бела, тогаш можете да ги бојадисате во зелени нијанси, кои се голем тренд оваа пролет.

Девојки, дали сте подготвени да се заљубите во ментол зелената боја?

Сите модни комбинации кои ја вклучуваат оваа нијанса изгледаат софистицирано, смирено и нежно. Ние едноставно сме заљубени во неа!

6 нови начини на кои можете да ја носите маслинесто зелената боја оваа пролет

Маслинесто зелената боја можете да ја носите кога сакате да се чувствувате приземно, лежерно и кул.

За бујна и сјајна коса: Најдобрата маска од зелена глина која прави чуда!

Зелената глина е делотворна за детоксикација на косата и темето.

Зелено нашминкани очи како за на црвен тепих

Овој изглед е инспириран од познатите личности кои газат по црвениот тепих и е апсолутен хит во моментов.
Датум: 05 окт 2013
, Автор:

Што кажуваат за вас боите во вашиот плакар?

Бојата која ја носиме, не значи само дека сме ја одбрале бидејќи била привлечна за нашето око, туку и кажува многу за она што е под облеката.
Датум: 15 фев 2013
, Автор:

Одговори на смешни прашања кои ги поставуваат дечињата

Дали понекогаш ви се случило да останете збунети кога вашето дете или внуче одеднаш ќе се сврти кон вас со некое прашање и љубопитно ќе почне да трепка?

Што вели бојата на вашата облека за вашиот карактер?

Дали сте знаеле дека секој пат кога носите различна боја на облека, му давате различни сигнали на светот?

Жешки трендови на бои за пролет 2012

Одберете каква било комбинација од следниве бои и ќе имате одличен нов и свеж изглед за оваа пролет.
Датум: 10 мар 2012
, Автор:

Кели Муту – Езера каде почиваат душите

За овие индонезиски езера со променлива боја се вели дека се место каде почиваат душите.

Вистинската боја за вашата спална соба

Секоја боја има своја енергија и вибрација, а различните нијанси будат различни емоции. Бидејќи сите ние сме различни помеѓу себе, бојата на нашата спална соба треба правилно да ја избереме...
12