здрав живот | Кафе пауза

За поздрав живот: Приоритети што треба да ги воведете во вашето секојдневие

Една студија од Универзитетот Харвард успеа да утврди пет приоритети што треба да се воведат во секојдневниот живот.

Кафе – како да го направите вашиот омилен пијалак поздрав?

Пиењето кафе во нормални количини е добро за вашето здравје

10 правила за здрав живот што се покажале како лажни

Основите за здравиот животен стил остануваат во нашето сеќавање и стануваат прифатени вистини.

9 нови трендови за поздрав живот за оние кои немаат многу време

Дознајте како да се активирате физички, да ја изгубите непосакуваната тежина и да се храните поздраво без многу напор.

Чудесни Јапонки: 5 тајни на жените кои никогаш не се дебелеат и кои живеат најдолго

Жените во Јапонија се хранат исклучително здраво, а јапонската култура налага сервирање во мали порции.

Науката докажа: Уморот е поврзан со прескокнување на оброците!

Прескокнувањето на оброците доведува до зголемен умор, неуредно варење, забавен метаболизам, но и да други посериозни боелсти.

5 моќни утрински навики кои ќе ви помогнат да ја загубите непосакуваната тежина

Кога правилно ќе го започнете денот, не само што ќе успеете да ги изгубите непосакуваните килограми, туку ќе блескате со природна енергија.

Кратко и јасно: 26 совети за лесно слабеење!

Клучот за успешно слабеење е токму во ситниците на кои и не обрнувате внимание, а денес ви откриваме кои се тие.

До сите љубители на вежбањето: Престанете да ги објавувате овие 11 работи на социјалните мрежи!

Супер е тоа што вежбате и сте одбрале здрав начин на живот, но не мора го покажувате тоа во секоја можна прилика.

Дознајте што ќе се случи со вашето тело доколку престанете да јадете чипс

Многу добро ви е познато дека чипсот, смоките, крекерите, чоколадите и другите слични грицки се главен непријател на вашето тело.

Одлична и едноставна јога вежба за ослободување од лутина

Лесна идеја како да го постигнете внатрешниот мир и да се ослободите од лутината.

6 едноставни чекори да влезете во форма пред летото

Сакате да имате доволно енергија за активностите во природа ова лето, но сакате и да имате добро тело на плажа? Следете ги овие шест совети.