забрана | Кафе пауза

Амстердам планира да ги забрани сите неелектрични возила до 2030-та година

И покрај културата со велосипеди, нивото на загаденоста на воздухот во Холандија ги надминува безбедносните граници на Европската Унија.

20 секојдневни работи што се забранети во училиштата ширум светот

Ова се 20-те секојдневни работи што се забранети во училиштата ширум светот...

Зошто марихуаната е забранета? Вистинската причина е полоша отколку што мислите!

Низ светот продолжува да расте поддршката за легализација на марихуаната.

5 парчиња облека кои се забранети на работното место

Кога е во прашање работното облекување, секогаш сме расположени за експериментирање. Сепак, не треба да ја преминуваме границата!

7 работи што не смеете да им ги дозволите на другите луѓе

Можете да одучите покрај кого ќе чекорите утре, а кого ќе го оставите зад себе уште денес.

Познати филмови кои биле забранети

Постојат илјадници филмови, професионални и аматерски, па изгледа единствениот начин за еден филм да се истакне е да ги премине сите граници.

6 ситуации во кои НЕ треба да користите етерични масла

Етеричните масла се многу благотворни за здравјето, но само доколку ги користите на правилен начин.

Девојки, избегнете ги непријатните ситуации: Не поставувајте му ги овие прашања на вашето момче

Жените навистина сакаат да поставуваат прашања, бидејќи ги интересира и она што треба и она што не треба, а покрај тоа бараат и потврда за сите свои достигнувања.

8 видови профил-слики за Фејсбук кои треба да се забранат со закон

Некои збунуваат, други делуваат идиотски, трети се неоригинални, а за некои едноставно нема потреба од дополнителен коментар.
Датум: 21 сеп 2014
, Автор:

20 неверојатни факти за кафето

Некои луѓе се вљубеници во кафето. Ако сте и вие еден од нив, веројатно не ви е доволно само да го пиете – вие сакате да знаете што повеќе за вашата омилена напивка без која не можете да поминете ниту еден ден.
Датум: 13 авг 2013
, Автор:
12