26 јули 2015 | Кафе пауза

Тест: Начинот на кој ги подготвувате вашите јајца кажува многу за вашиот карактер!

Проверете што кажува начинот на кој ги јадете јајцата за вас...

10 лесни и делотворни совети кои ќе ви помогнат да се изборите со летните горештини!

Летната жега е неподнослива - затоа смисливме совети кои ќе ја победат. :)

Женска карта на страста: Каков маж сака секој хороскопски знак?

Погледнете каков маж бара секој хороскопски знак...

Девојки, избегнете ги непријатните ситуации: Не поставувајте му ги овие прашања на вашето момче

Жените навистина сакаат да поставуваат прашања, бидејќи ги интересира и она што треба и она што не треба, а покрај тоа бараат и потврда за сите свои достигнувања.

Кај секоја жена е исто! Како работи женската логика?

Решив да направам вкусна и лесна салата за да го израдувам моето семејство. Салата од пилешко месо. Ми остана малку варено пилешко месо од вчера, сеедно, веќе никој нема да сака да го јаде...