01 јуни 2018 | Кафе пауза

Филм: Соло: Приказна од Војна на ѕвездите (Solo: A Star Wars Story)

Хан Соло ги запознава Чубака, својот иден пилот и Ландо Карлизиан, неколку години пред да му се приклучи на Отпорот.

Златно око: Вашето ново омилено ледено кафе

Започнете го викендот на вистинскиот начин!

9 хормони што предизвикуваат дебелеење и како да го избегнете нивното негативно влијание на тежината

Дебелеењето често е поврзано со прејадување, но може да биде предизвикано и од хормонална нерамнотежа.

7 примери за решавање глобални проблеми што сите треба да ги следиме

Замислете си свет каде што нема ѓубре, загадување на воздухот, глад и нема гладни и бездомни животни.

Како би изгледале кариерите на принцезите од Дизни во 2018-та година?

Навикнати сме да ги гледаме принцезите од Дизни како живеат под вода или со лоша маќеа. Но, постојат артисти кои ги замислуваат на различен начин.

Јуни ќе биде најдобриот месец во годината за овие 3 хороскопски знаци!

Kои хороскопски знаци ќе уживаат бескрајно во текот на овој месец?

25-те највалкани нешта што ги допирате секојдневно

Сигурно не ве изненадува фактот дека светот е валкано место полно со милиони бактерии.

Одберете ја жената што ви изгледа најстаро и дознајте нешто важно за вашиот карактер!

Тестовите на личноста имаат можност да ни го покажат целиот наш внатрешен свет со само една слика.

7 знаци дека јадете премногу сол

Вишокот сол може предизвика хипернатремија и бројни здравствени проблеми. За да ги избегнете, внимавајте на следниве 7 знаци.

Девојка ја изненадила баба ѝ носејќи ја нејзината венчаница

Венчавките се големи настани кои доаѓаат со многу планирање и традиции...
12