Златно око: Вашето ново омилено ледено кафе

Започнете го викендот на вистинскиот начин!

Потребни состојки:
  • 400 грама сирови бадеми
  • 3 супени лажици куркума во прав
  • 2 супени лажици какао во прав
  • 2 стапчиња цимет
  • 1/2 екстракт од ванила
  • 6 супени лажици кокосово масло
  • 6 супени лажици чоколаден сос со кокосово масло (видете го рецептот подолу)
  • 9 супени лажици сируп од кафен ориз
Начин на подготовка:

Потопете ги првите 5 состојки во 1,5 литри вода, и во затворен сад оставете ги да отстојат околу 24 часа. Потоа извадете ги состојките од фрижидерот и тргнете ги настрана. Ставете 1/3 од нив во блендер, заедно со 2 супени лажици кокосово масло, 2 супени лажици чоколаден сос со кокосово масло, 3 супени лажици сируп од кафен ориз, прстофат сол и 700 милилитри топла вода. Матете на висока брзина околу 2 минути, а потоа исцедете низ ситна цедалка. Обидете се да исцедите што е можно повеќе од изматената смеса.

Повторете го овој чекор уште 2 пати, односно додека не ги изматите и исцедите сите состојки. Сипете околу 80 милилитри над ледени коцки и една доза еспресо.

Чоколаден сос со кокосово масло

Потребни состојки:
  • 200 грама темно чоколадо
  • 170 милилитри кокосово масло
Начин на подготовка:

Стопете ги состојките на пареа.

Пробајте го и ова ледено кафе со Калуа!

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram access token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар