есен/зима | Кафе пауза

Смарагдно зелени комбинации за преминот од есен во зима

Ако барате парчиња облека што ќе ви одговараат при преминот од есен во зима, изберете смарагдно зелени џемпери.

Доминација на големите и широки џемпери: Бордo, портокалови, црвени, жолти…

Во тренд се големи, топли и практични модели кои можете да ги носите на различни начини и да ги комбинирате со сите парчиња облека.

Тигрево око: Хит боја на коса за оваа сезона

Најпопуларниот начин на бојадисување на косата за оваа сезона својата инспирација ја пронајде во древниот полускапоцен камен „тигрево око“.

Водечки хит за сезоната есен/зима: Блуза со голема панделка!

Лесни, разлетани, женствени и романтични, блузите со панделка околу вратот зрачат со неверојатен шарм. Еве како можете да ги комбинирате!

Неколку начини на кои можете да носите слоевити комбинации, а да не изгледате крупно

Ви предлагаме три лесни начини за слоевито облекување, со кои ќе ја избегнете можноста за гардеробата да ви „накачи“ некој килограм.

Нова сезона – нови трендови за коса!

Слободно експериментирајте!

Мејкап трендови за есен, 2015: Погледнете каква шминка ќе биде модерна оваа сезона

Бјути експертите советуваат – дефинитивно испробајте ги овие 3 мејкап трендови кои ќе бидат хит во поладните месеци кои следат...

Есенско-зимски капути кои треба да се најдат во вашиот плакар

Есента и зимата се најпознати по палтата и капутите. Не само што нѐ одржуваат стоплени и изолирани од лудото време туку се и важен дел од целокупниот изглед.

Моден Викенд Скопје, есен/зима 2014: Спој на елеганција, гранџ и авангарда

Панк и гранџ, софистицираност и елеганција, авангарда и футуризам се само дел од епитетите кои го опишуваат овогодишниот моден викенд.

Тренди модни комбинации со џемпери – есен/зима 2014-2015

Секоја сезона носи нови модни трендови, па дури и кога станува збор за џемперите. Оваа сезона хит се топлите и удобни џемпери, и тоа во кратка или долга варијанта, асиметрични или прави.
Датум: 26 окт 2014
, Автор:

Комбинации со бел капут за модерен есенско-зимски изглед

Иако кога ќе залади времето и есента е веќе длабоко пристигната, сите веднаш се фаќаме за темните облеки и обувки, тоа не е правило што го наметнуваат модните трендови.
Датум: 22 окт 2014
, Автор:

Есенска модна инспирација

Оваа година во есенските модни трендови преовладува елеганцијата, женственоста и едноставноста.