Трендови за есен/зима 2014-2015: Кои бои најмногу ќе се носат оваа сезона?

Ако погледнеме во колекциите на дизајнерите, скоро целиот круг на бои е застапен оваа сезона, не исклучувајќи ги секогаш присутните – белата и црната.
Датум: 17 сеп 2014
, Автор:

Тренд фризури за есен/зима 2014-2015

Најдоброто е што можете да ги направите дома и се одлични за секојдневен изглед. Плетенки, коса на страна, опавче или права коса – на вам е само да изберете. Сè од ова ќе се носи оваа сезона есен/зима.
Датум: 16 сеп 2014
, Автор:

Колекција од бајките – Ели Сааб есен/зима 2014

Овие фустани од високата мода се остварување на соништата за многу жени и идни невести кои доволно е само еднаш да ги погледнат за да се заљубат во нив.

Долче и Габана, колекција есен/зима, 2014-15

На кристално чистите ноти од „Оревокршачка“ на Чајковски, со сценографија налик на магична шума, Долче и Габана ја претставија својата сопствена бајка, каде главната улога ја играа моделите - носителите на новата естетика.

„Масимо Дути“ – колекција есен/зима 2013

Овогодишната колекција на Масимо Дути за есен/зима е фантастична.

Прекрасна колекција накит на Луј Витон за есен/зима 2013

Инспириран од арт деко стилот, кој бил најраширен во 30-тите години од минатиот век, Луј Витнон создаде класично елегантна колекција накит со модерна нота, наменета за сезоната есен/зима 2013 година.

Долче и Габана, колекција есен/зима, 2013-14

Доменико Долче и Стефано Габана за оваа колекција се инспирирани од мозаикот во катедралата во градот Монреале, Сицилија.

Колекцијата есен/зима 2013 на „Terranova“

Италијанскиот бренд „Terranova“, ја претстави својата колекција есен/зима за оваа година.

МАНГО: Каталог за колекцијата есен-зима, 2013/14

Погледнете дел од каталогот на Манго за есен-зима, 2013/14, со моделот Ана Селезвена. Уживајте.
Датум: 01 окт 2013
, Автор: