Како да ја декорирате спалната соба во жолти нијанси?

Во текот на зимата, сè помалку ќе гледате сончева светлина. Ако сакате сончеви простории, една боја може да ви овозможи да го претворите вашиот ентериер во осветлено место.

Шармантна колиба во којашто ќе заборавите на стресот и на проблемите

Бегањето два дена во некоја колиба со најблиските звучи како идиличен викенд, особено ако е шармантна како оваа колиба лоцирана на крајот од шумата во близина на шведскиот град Упсала.

9 грешки што треба да ги избегнувате кога го реновирате домот

Кога луѓето го реновираат домот, тие гледаат слики на Интернет и во списанија, но ретко ги читаат коментарите на луѓе кои веќе испробале одредени идеи за уредување на ентериерот.

5 детали во уредувањето на домот што може да откријат многу работи за вашиот карактер

Многу луѓе се навикнати да ги проценуваат другите според нивниот изглед и да извлекуваат површни заклучоци врз основа на нивните надворешни карактеристики.

Свежо и релаксирачко: Идеи што ќе ве натераат да ја украсите бањата со растенија

Вие треба само да изберете растенија што можат да поднесат многу влага и вашата бања веднаш ќе изгледа поубаво и посвежо.

15 примери како да ја вклопите виолетовата боја во вашиот животен простор

Виолетовата боја е создадена од комбинација на топла и енергична црвена и ладна сина боја и ги има својствата на двете бои.

Од масичка до полица: 10 докази дека дрвената кутија може да замени дел од мебелот во домот

Дрвената кутија може да биде многу моќен и флексибилен елемент за украсување на домот. Во зависност од тоа каква кутија имате, можете да ја искористите за разни работи.

Тајната е во златните рачки: Детаљ што веднаш ќе го подобри изгледот дури и на најобичната кујна

Ако сакате да го промените изгледот на целата кујна со еден детаљ, доволно е да ставите златни рачки.

20 фотографии што докажуваат дека атрактивниот лустер ќе ја разубави секоја соба во домот

Раскошните лустери се хит во дизајнот на ентериерот веќе некое време и овие луксузни висечки уреди не служат само за осветлување на домот, туку и за разубавување на просторот.

Бесплатно и убаво: Како најубавите есенски украси од природата да станат дел од домот?

Есента е можност да ги искористите најубавите украси што ви ги дава природата, а многу од нив можете да ги вклопите во вашиот дом.

Овој целосно розов стан во Мадрид е вистинско „естетско лудило“

Дизајнерите користеле 12 розови нијанси, создавајќи уникатен идентитет што од студиото велат дека го постигнале преку „естетско лудило“.

Шарени бањи во кои сигурно ќе сакате да се опуштите и да си потпевнувате под туш

Ако сакате да ја направите вашата бања пошарена, со врата во светли бои, мали ситници и додатоци со различни дезени и бои, тогаш овие фотографии сигурно ќе ве инспирираат.