Летна боја: 10 докази дека тиркизната боја е токму она што му треба на домот

Летна боја: 10 докази дека тиркизната боја е токму она што му треба на домот

Тиркизната боја е неодолива и плени на прв поглед, особено затоа што се поврзува со бојата на морето, а со тоа и со одморот, релаксацијата и уживањето. Тиркизната боја со право ја носи титулата боја на лето и затоа заслужува да се најде барем во некој агол од секој дом.

Летна боја: 10 докази дека тиркизната боја е токму она што му треба на домот

Ако сакате да внесете допир на лето и море во вашиот дом, најдобро е да внесете малку тиркизна боја во вашиот дом. Можете да го направите ова на многу едноставни начини – со украсни перници, со саксии со цвеќе или со тиркизни покривки. За поголеми промени, бојадисувањето на еден ѕид во тиркизна боја е секогаш добредојдена идеја, а просторот за живеење ќе го освежите веднаш и со тиркизни столови.

Во зависност од вашиот вкус и од декорацијата на остатокот од просторот, можете да изберете разни нијанси, од потемни до посветли, пастелни тиркизни, а во продолжение ќе најдете инспирација за уредување на домот со тиркизни детали.

Летна боја: 10 докази дека тиркизната боја е токму она што му треба на домот

Летна боја: 10 докази дека тиркизната боја е токму она што му треба на домот

Летна боја: 10 докази дека тиркизната боја е токму она што му треба на домот

Летна боја: 10 докази дека тиркизната боја е токму она што му треба на домот

Летна боја: 10 докази дека тиркизната боја е токму она што му треба на домот

Летна боја: 10 докази дека тиркизната боја е токму она што му треба на домот

Летна боја: 10 докази дека тиркизната боја е токму она што му треба на домот

Летна боја: 10 докази дека тиркизната боја е токму она што му треба на домот

Летна боја: 10 докази дека тиркизната боја е токму она што му треба на домот

Погледнете ги овие 5 начини како да создадете сенка на вашиот балкон.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар