ентериер | Кафе пауза - Part 22

Ентериерот во Gossip Girl

Во приказната на серијата, совршено се вклопуваат модерно и скапо облечени ликови кои живеат во прекрасни куќи и хотели со луксузно и гламурозно внатрешно уредување. Еве неколку различни стилови на ентериери...
Датум: 21 окт 2010
, Автор:

15 кул домашни кина

Во денешно време, домашните кина стануваат се попопуларни. Благодарение на тоа, овие простории стануваат се по софистицирани и со што повеќе технологија, па сето тоа ги прави многу комплицирани за дизајнирање.
Датум: 20 окт 2010
, Автор:

Неверојатна куќа покрај езеро

Ова е куќа во која бегате од реалниот свет за целонеделна забава... куќа во која се будите и му се јавувате на шефот дека сте болни и дека не можете да дојдете на работа денес...
Датум: 19 окт 2010
, Автор:

Барови и ноќни клубови низ светот

Стилскиот ентериер и дизајн во комбинација со добра музика, се секогаш добра комбинација за луд провод. Погледнете дел од светските елитни места за забава.
Датум: 14 окт 2010
, Автор:

10 кул црно-бели тапети

Дали знаевте дека црно-белите тапети можат да направат секоја соба да изгледа елегантно, стилски и модерно?
Датум: 18 сеп 2010
, Автор:

60 кул тинејџерски соби

Навистина не е лесно да се направи кул и креативна тинејџерска соба. Затоа, решивме да собереме една колекција од 60 фантастични тинејџерски соби, кои можат да ви послужат како инспирација.
Датум: 15 сеп 2010
, Автор:

Елегантна софа инспирирана од коњот на Александар Македонски

Емануеле Канова е италијанска дизајнерка која неодамна ја претстави својата нова софа наречена Букефал, дел од колекцијата Меморандум. Инспирирана од легендарниот црн коњ на Александар Македонски...
Датум: 25 авг 2010
, Автор: