Барови и ноќни клубови низ светот

Некои барови и ноќни клубови низ светот имаат навистина посебен шмек. Стилскиот ентериер и дизајн во комбинација со добра музика, се секогаш добитна комбинација за луд провод. Погледнете дел од светските елитни места за забава.
.

  • „Sound Phucket“ ноќен клуб во Пукет, Тајланд

Барови и ноќни клубови низ светотНоќниот живот во Пукет, Тајланд, се измени засекогаш минатата есен, кога беше отворен ноќниот клуб Sound Phuket. Тој се наоѓа на третиот кат на трговскиот центар Jungceylon и собира 700 гости.

Барови и ноќни клубови низ светотДизајнот на клубот е инспириран од човечкото уво, па затоа во него сé е заоблено. Интензивната музика и јаките визуелни ефекти ќе ви понудат незаборавно Sci-Fi искуство.Барови и ноќни клубови низ светот.

  • „L’Arc“ ноќен клуб, бар и ресторан во Париз, Франција

Барови и ноќни клубови низ светотБарови и ноќни клубови низ светотОтворен е пред нешто помалку од една година, а веќе е место во кое би отишле доколку сакате да бидете видени. Ресторанот работи одлично, а храната приготвена од врвниот мајстор Ентони Германи е неодолива.
Барови и ноќни клубови низ светотБарови и ноќни клубови низ светот.

  • „Blue Frog“ ноќен клуб, бар и ресторан во Мумбај, Индија

Барови и ноќни клубови низ светотКомплексот е распослан на 1000 квадратни метри на кои се наоѓаат бар, ресторан, ноќен клуб, хала и музичко студио. Поранешниот магацин сега претставува празник за очите и одлично место за забава.
Барови и ноќни клубови низ светотБарови и ноќни клубови низ светот


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар