Неверојатна куќа покрај езеро

Ова е куќа во која бегате од реалниот свет за целонеделна забава… куќа во која се будите и му се  јавувате на шефот дека сте болни и дека не можете да дојдете на работа денес… бидејќи куќава е толку прекрасна што ги откажувате сите планови само за да потонете во неверојатно пријатниот софа бокс и така да останете цел ден и тоа само вие и избрана група на пријатели, шише Pinot Grigio и можеби некоја добра книга. Дизајниран од John Robert Nilsson Architects, овој дом е искачен погоре од неговата дрвена и природна околина, како некој светилник на модерниот и современ свет на архитектурата.(1) Неверојатна куќа покрај езероБазенот којшто дава чувство дека е бесконечен поради тоа што претекува од едната страна, претставува вистински спој на модерната архитектура и природата онаква какво што е. Ентериерот е минималистички, мирен и јасен. Големи прозорци од подот до кровот  ја приближуваат надворешната природа. Овој дом е толку комплетен што се вселувате без ништо и ги оставате сите полни кутии од стариот дом позади вас. Искрено, би се вселиле и би си направиле сопствен дом само во прекрасниот софа бокс во дворот. 🙂(2) Неверојатна куќа покрај езеро(3) Неверојатна куќа покрај езеро(4) Неверојатна куќа покрај езеро(5) Неверојатна куќа покрај езеро(6) Неверојатна куќа покрај езеро(7) Неверојатна куќа покрај езеро(8) Неверојатна куќа покрај езеро(9) Неверојатна куќа покрај езеро(10) Неверојатна куќа покрај езеро

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

 1. ели Reply

  Убаво, само премногу бело

 2. dean Reply

  i jas se soglasuvam so eli premnogu belo e ,ke se prlja :)))))))

 3. Victor Reply

  I koj ne bi sakal na zivee vo ovaa kuka !? Ah prekrasna e.!

 4. NIkola Reply

  bas e kul ,ami ova e kuca ne grob pa da bide obvien so crno. ni neame nikakva pa i maani naodjame ,so 200 evra prosecna plata samo vaka sliki ke si gledame i ke ogovarame da mu umre na komsijata kozata. mene bas me bendisuva i bi skala da ja imam pa i bez bazent hahaha

 5. Ico Reply

  Патајлиите се чуда што и каде да направат…!?

 6. anna Reply

  vtorata slika osobeno,no koment fantazija samo za nas ke ostanat vakvi prekrasni nesta se slozuvam so Nikola potpolno.

 7. Biba Reply

  Ubava, bogato izgradena. Ama koga davas pari veke DAJ I ZIVOT na kukata! Izgleda prazno, monotono.Vprocem , sekoj ima pravo na svoe mislenje, i izbor na DOM za sebe.

 8. no name Reply

  mislam deka ja imam videno kukjava …na SAN ANDREAS! 😀

Остави коментар