Елегантна софа инспирирана од коњот на Александар Македонски

Емануеле Канова е италијанска дизајнерка која неодамна ја претстави својата нова софа наречена Букефал, дел од колекцијата Меморандум. Инспирирана од легендарниот црн коњ на Александар Македонски, таа понуди едно несекојдневно решение за одмор со стил. Имено, софата претставува продолжена столица на која можете да седите, лежите и под која можете спастрено да си ги чувате книгите од вашата домашна библиотека.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

  1. Irena Reply

    Ne mi e jasno koj tocno del od sofava e inspiriran od Bukefal (osven bojata) ????

Остави коментар