Колку подолго живеете во минатото…

„Колку подолго живеете во минатото, толку помалку иднина имате на располагање.“

Колку подолго живеете во минатото...

Искористете ја сликата како десктоп позадина
(1920×1200)

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Слободното време го минува со голема шолја кафе и со добра книга во рака или пишувајќи го она што ѝ лежи на душата. Не може да поднесе неправда и негува емпатија кон луѓето. Како перфекционист опседнат да даде сè од себе, сонува да направи промена во светот околу неа. Креативна и желна за нови предизвици, со многу нови соништа секој ден, иако понекогаш плашлива од промена. По малку романтична со голема љубов кон англиските книжевни класици.

Поврзани содржини

 1. simona Reply

  Bravo!Vi simnuvam kapa na celata vasa redakcija!neznam dali ke mi veruvate ili ne no jas ve uveruvam deka iako nekoi raboti koi smegi citale sekade se klisea sepak se zivi vistini.Bravo Eli.sekogas uspevate da mi go razubavite denot.Navistina!Sekoj svoj den go pocnuvam citajki misli koi sto Vie ste gi postirale i navistina mi go razubavuvate ne samo denot tuku celiot moj zivot.Sekogas znaete kako da gi potiknete onie najdlaboki i najubavi cuvstva vo mene i me trate da razmislam iljada pati pred da napravam nesto i cvrsto da veruvam vo sebe.Vi blagodaram i na vas i na celata redakcija.Dolgo e za komentar ama navistina nemozam da iznajdam zborovi kako da vi se zablagodaram.Vasa simona

  • Ели Радеска Reply

   Искрено ви благодарам Симона на прекрасните зборови. Се надевам дека ќе продолжите да читате Кафе пауза а ние ќе продолжиме да ви го разубавуваме секој ден. 🙂
   Поздрав и секое добро!

Остави коментар